Стати журналістом. Скільки коштує вища освіта та чи будуть бюджетні місця
Бюджетних місць на такі кон'юнктурні спеціальності, як журналістика, держава виділяє небагато. Так, минулого року на факультеті журналістики Одеського національного університету імені І.І. Мечникова таких місць було лише п'ять на весь потік, який відповідає ліцензійному обсягу у 80 студентів.
Про це в інтерв’ю Українській Службі Інформації розповіла декан цього факультету Олена Іванова.
Зважаючи на таку малу кількість бюджетних місць, прохідний бал на ці позиції високий. Торік він був 197+ балів.
Тим часом “контракт” у 2025-26 коштуватиме 44 тисячі грн на рік.
Сьогодні на інформаційному ринку є потреба у високотехнологічних фахівцях. Тому той, хто знає, як працювати з інформацією, як збирати її швидко та якісно, щоб створити упакований продукт, має цьому спеціально навчатися. Володіння м’якими соціальними навичками вже недостатнє для роботи медійника, – вважає Олена Іванова.
Студенти-журналісти у практичній частині видають газету, наповнюють ютуб-канал факультету, ведуть соцмережі, беруть інтерв’ю тощо. Найбільше юнаків цікавлять студентські будні, життя міста, України та тих країн, де зараз перебувають студенти, що навчаються онлайн. Серед тем: туризм під час війни, екологія, діяльність сучасних письменників, блогінг, політична та мистецька проблематики тощо.
Важливою відмінністю спеціальності “Журналістика” серед усіх інших, представлених в ОНУ, є творчий характер дипломного проєкту. Це не письмова наукова праця, як було колись. Зараз же дипломна робота майбутнього журналіста – це серія матеріалів, яка може бути опублікована у медіа, – розповіла декан.
Для здобувачів освіти, які знаходяться за межами Одеси, наступного навчального року збережеться онлайн-формат навчання, додала Олена Іванова.
Повне інтерв’ю з деканом журфаку ОНУ дивіться за посиланням
Раніше на USIonline.com —
Екскурсія на УСІ: студенти завітали до журналістів та закохалися в професію ще більше (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.